Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kastamonu Valiliği, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından desteklenen Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali kapsamında Türkiye Süper Enduro Şampiyonası 2. Ayak Yarışları yapıldı.
Suğla Yaylası Motor ve Doğa Sporları Merkezi'nde Uluslararası Azdavay Motosiklet ve Doğa Sporları Festivali kapsamında gerçekleştirilen yarışlara, Kastamonu Valisi Sayın Yaşar KARADENİZ, Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ, Vali Yardımcısı Sayın Ahmet ERTÜRK, Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sayın Metin ÖZBEK, Azdavay Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik Asbaşkanı Sayın Ogün BAYSAL ile kurum müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ TRT Spor’da, canlı yayına bağlanarak,  Enduro yarışları hakkında bilgiler verdi.
Küre Dağları Milli Parkı’nın içerisinde bulunan Azdavay’a ait Suğla yaylası ve Küre Dağları Milli Parkı hem ülkemizin, hem de Kastamonu’nun en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu belirten Vali Karadeniz; ‘’Son zamanlarda da bu bölgede yapılan spor müsabakaları ve Enduro yarışları hem ilçemizin tanıtım açısından, hem de değerlendirilmesi açısından önemli bir etkinlik. Bu etkinlik de bu yıl ilk defa TRT Spor’un canlı yayın yapıyor olması, ayrıca Başbakanlık tanıtım fonunun tanıtım anlamında sağlamış olduğu tanıtım desteği ile artık Türkiye düzeyinde inşallah tanınacak ve ülkemizin önemli yarışları haline gelecektir diye düşünüyorum. Bu sene tanıtım anlamında daha fazla önem verildi. Bundan sonra da yarışlar önem kazanarak devam edecektir. Bu konuda burada özellikle Kaymakamlığımız ve Belediyemiz yapmış olduğu bu faaliyetle önemli bir sportif yarışmayı ortaya koyuyorlar. Bu bölgedeki turizm hareketliliğinin artması konusunda katkı sağlamış oluyorlar, ayrıca Küre Dağları Milli Parkında bulunan kanyonlar bunların içinde Çatak, Valla ve Horma Kanyonları şu anda iki tanesi ziyaretçilerin ziyaret edebileceği duruma getirildi. Bu kanyonlarda da yine ekstra sporların yapılması açısından önemli fırsatlar, buna yönelik son zamanlarda güzel gelişmeler var” ifadelerini kullandı.
Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödülleri Kastamonu Valisi Sayın Yaşar KARADENİZ, Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin BABAŞ, Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sayın Metin ÖZBEK ve Azdavay Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK tarafından verildi.
Festival kapsamında 4 gün boyunca Motosiklet, ATV ve UTV turları, Motosiklet, ATV Freestyle gösterilerinin yanı sıra, Çatak Kanyonu, Çatak Kanyonu Cam Terası, Medil Mağarası, Ilgarini Mağarası, Horma Kanyonu, Valla Kanyonu, Saray Şelalesi, Ilıca Şelalesi ve Azdavay Şehir terası gezildi. Festivalde  Folklor gösterileri, canlı langırt, At Gezisi, Ziplane- Dev Salıncak, Çekme Basket, Paintball, yöresel tatlar ve sürpriz etkinlikler yapıldı.
Festival programı motor yarışlarında dereceye giren sporcuların toplu fotoğraf çekimi ile  sona erdi. 
 
 
 
İSAY2 Galeri